mamablizniacza

mamablizniacza

czwartek, 31 grudnia 2015

Nowości z serii Czytam Sobie oraz nowa seria Liczę Sobie od Egmont Polska.

O serii Czytam Sobie pisałam już kilka razy możecie nasze wcześniejsze posty zobaczyć tutaj.
Dziś pokażę Wam co nowego pojawiło się na półkach Timków.
Mamy trzy nowe książki z serii Czytam Sobie od Wydawnictwa Egmont Polska. Jedna z poziomu 1. Wzieliśmy ją aby zacząć naszą przygodę ze Star Wars. Nigdy wcześniej nic nie mieliśmy w tym temacie więc czas najwyższy to zmienić. Książka na pewno będzie hitem wśród fanów Gwiezdnych Wojen. Koniecznie zerknijcie do środka będąc w ulubionej księgarni. W naszym domowym gronie książka "Star Wars. Droga mocy" spotkała się z zaciekawieniem Timków.Z poziomu trzeciego wybraliśmy dwie nowości "Jezioro łabędzie" oraz "Rok z kocią Izabelą". Chłopcy już pierwszego dnia tuż przed snem zabrali się za czytanie książek. Obie książki są świetne tak jak pozostałe książki z tej serii które już mamy.


Bardzo cieszy mnie nowa seria Liczę Sobie Wydawnictwa Egmont. Dzisiejszy rynek oferuje naprawdę mało książek "przemycajacych" naszym dzieciom matematykę, a szkoda. Uważam, że to fajny sposób na oswojenie pewnych pojęć. Jest to również fajny sposób na zauważenie matematyki w codzienności wokół nas.

Na stronie Czytam Sobie w zakładce Liczę Sobie możemy przeczytać; "Fredek jest prawdziwym kosmitą. Pewnego dnia ląduje na Ziemi i próbuje zrozumieć tę dziwną planetę. Poziom 2 to wsparcie dla dzieci, które za moment rozpoczną lub właśnie rozpoczynają przygodę ze szkołą. Zabawy i zadania logiczne są tutaj tak fajne, że matematyki nie da się nie polubić. Bo matematyka to pasja odkrywania!"
Zdecydowanie polecamy Wam nową serię Liczę Sobie. Na stronie Zabawkator możecie zobaczyć jak wygląda książka z 1 poziomu. Na stronie Książki na czacie znajdziecie też inne nowości z serii Czytam Sobie. 

Pozostałe wpisy projektu Przygody z książką możecie zobaczyć tutaj.

2 komentarze:

  1. Fajna ta seria "Czytam sobie", ale pierwszy poziom całkowicie sobie odpuszczam. Głoskowanie nie dla nas. Wolimy sylaby.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. to drugi i trzeci poziom będzie dla Was w sam raz:)

      Usuń