mamablizniacza

mamablizniacza

środa, 16 grudnia 2015

Opowieści spod oliwnego drzewa. Wydawnictwo Poławiacze Pereł

Pierwsza książka Wydawnictwa Poławiacze Pereł którą mieliśmy okazję czytać bardzo nam się podobała. Pisałam o niej tutaj dość dawno temu. Książka "Zebra" wciąż cieszy się powodzeniem. Dziś chciałam Wam pokazać drugą książkę z serii ½ +½=∞ "Opowieści spod oliwnego drzewa". Ostatnio ukazał się również trzeci tom z tej serii pod tytułem "Bahar znaczy wiosna". Nowości tej jeszcze nie czytaliśmy ale widziałam w "Internetach", że wygląda bardzo obiecująco.
Wracając do "Opowieści..." książka urzekła nas swoimi ilustracjami i opowieściami. Bardzo podoba nam się wplatanie informacje/ciekawostki "z zielnika". Ilustracje utrzymane są w klimacie naszej ukochanej"Zebry"(ta sama świetna ilustratorka Nežka Šatkov). 
Opowieści Miriam chwytają za serce, wzruszają i radują. Pokazują odmienność która jest bliska sercu. Każda z opowieści dotyka czegoś innego. Na chwilę można się przenieść w zupełnie inny świat. Można się wiele nauczyć i dowiedzieć. Dzieci znajdą w tej książce wiele cennych informacji i na pewno się zasłuchają w opowieści Miriam. My się zasłuchaliśmy i chętnie wracamy do nich ponownie. 
Kto by się spodziewał, że wszystko w tej książce ma swój cudny początek w polskich legendach. Bajarka Miriam opowiada piątce palestyńskich dzieci historie na podstawie ilustracji z polskiej książki. Poznajemy również historię tych dzieci. Każde z nich ma swoje własne problemy z którymi nasze dzieci mogą się identyfikować. 


Na stronie Wydawnictwa Poławiacze Pereł możemy przeczytać: "Polscy turyści na Bliskim Wschodzie przypadkowo gubią książkę z bajkami. Ilustracje z pięciu polskich bajek są punktem wyjścia dla starej, mądrej bajarki Mirjam do opowieści, które snuje piątce dzieci w małej, palestyńskiej wiosce. Zadziwiająco dla czytelnika – opowieści Mirjam w niczym nie przypominają znanych nam historii. Bajarka doskonale dobiera opowieści, wskazując w nich drogę do rozwiązania kłopotów, trapiących dzieci.
Niesamowita, szkatułkowa narracja o uniwersalności dziecięcych problemów."

Pozostałe wpisy projektu Przygody z książką możecie zobaczyć tutaj.

12 komentarzy:

 1. Pierwszy raz słysze o tym wydawnictwie. Z pewnością jest to "inna" książka. Z nimi bywa różnie. Jedne kochamy na inne nie możemy patrzeć z Olusiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. najlepiej w księgarnii zobaczcie sobie albo jak na jakiś targach książki będziecie to zaglądnijcie do nich. Polecamy:)

   Usuń
 2. O matko! Przypomniałaś mi, że my tę książkę dostaliśmy! Tylko chyba leży jeszcze w pudłach przeprowadzkowych. Jejku, jak mogłam zapomnieć! Dzięki:) A Zebrę bardzo lubimy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. koniecznie wyciągaj z pudeł i do czytania akurat na Świeta:)

   Usuń
 3. Piękna książka :-) nie znamy jej jeszcze. To, co o niej piszesz mocno trafia do mojego serca :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. My mamy z tej serii jedynie Zebrę, do której dzieciory żywią raczej letnie uczucia. Ale ten tom wygląda bardzo fajnie. Muszę jeszcze zdybać Bahar gdzieś w księgarni i "pomacać" przed decyzją o zakupie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o Bahar my koniecznie musimy zdobyć będąc w Polsce na wiosne:)

   Usuń
 5. BARDZO CIEKAWIE ZAPOWIADA SIĘ TA KSIĄŻKA, MUSIMY PRZECZYTAĆ ;)
  Z WASZEJ MIEJSCOWOŚCI WYWODZI SIĘ NASZ MALUTKI YORKSHIRE TERRIER ;-)

  OdpowiedzUsuń