mamablizniacza

mamablizniacza

niedziela, 13 grudnia 2015

Co na prezent? Żółwie z Galapagos od Egmont Polska.

Maniacy gier planszowych to zdecydowanie my! Uwielbiamy spędzać nad planszówkami tyle czasu, że nieraz plecy bolą;). Egmont Publishing wydał niedawno grę która obecnie pochłania mnóstwo naszego czasu. Uwielbiamy ją.
Gra Żółwie z Galapagos to gra przeznaczona dla osób w wieku 7-107. Gra składa się z dwustronnej planszy (jedna część to wyspa za dnia a druga strona to wyspa nocą). Jest to świetne urozmaicenie gry. Grafika planszy oraz kart bardzo nam się podoba. Pionki-żółwie są kolorowe i wykonane z drewna. W pudełku znajdziemy również 3 kostki oraz instrukcję. Mamy dwa warianty gry, jeden jest podstawowy a drugi trochę trudniejszy. Oba warianty są świetne.
Bardzo fajną cechą gry jest podejmowanie ryzyka podczas rzucania kostkami. Gracz wybiera czy rzuca dodatkowo drugą kostką, może również rzucić jeszcze raz trzecią kostką. Musi jednak oszacować ryzyko. Jeśli suma oczek na dwóch lub trzech kostkach przekroczy 7 to żółw wraca na tratwę (start gry). Jeśli suma oczek nie przekroczy 7 to wówczas gracz mnoży liczbę oczek o dwa (jeśli rzucał dwoma kostkami) lub o trzy (jeśli rzucał trzema kostkami). Tutaj świetnie można ćwiczyć z dzieckiem matematykę podczas zabawy. Ćwiczymy nie tylko mnożenie ale można również ćwiczyć dodawanie. Przykładowo: jeśli dziecko stoi na polu numer 3 i ma przesunąć się o 9 oczek to możemy zapytać dziecka "na którym polu wylądujesz? dodaj 9 do 3". Dziecko może wtedy od razu przesunąć swojego żółwia na pole numer 12.

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia gry oraz naszą rozgrywkę.
Po świętach pokażemy Wam dwie inne ciekawe gry od Egmont Polska. Na stronie krainaplanszówek.pl możecie znaleźć ich o wiele więcej. Gry planszowe to zawsze fajny prezent na każdą okoliczność. My zawsze cieszymy się z takich prezentów:)

6 komentarzy:

 1. ja dopiero niedawno kupiłam słynne "Pędzące żółwie" (też Egmontu) - te wyglądają równie zachęcająco :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no właśnie i jak te pędzące żółwie? wiele osób poleca. Będziemy w marcu w Polsce muszę się nad nimi zastanowić:)

   Usuń
 2. Kurcze, zdecydowanie za dużo takich fajnych gier....na co się potem zdecydować? :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wiem wybór ogromny i trudno się zdecydować :)

   Usuń
 3. ooo Karolowi marzyła się ta gra swego czasu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o widzisz :)) nam też wpadła w oko od razu:)

   Usuń