mamablizniacza

mamablizniacza

czwartek, 3 grudnia 2015

Co na prezent? Survival oraz Gry logiczne od Xplore Team.

Przyjeżdżając do Polski na wakacje czekały już na nas Gry Logiczne oraz Survival na tropie przygody od Xplore Team. Bardzo nam się przydały podczas naszych wycieczek po Polsce. Chłopcy fajnie zajmowali się kartami z zadaniami w podróży. Szczególnie, że karty są razem połączone i można nimi prosto obracać. Ogromny plus za to, że wszystko jest w jednym miejscu i nie wypada dziecku z rąk np podczas jazdy samochodem.        Tutaj możecie zobaczyć karty w użyciu w Polsce.
Zestaw który posiadamy to Gry logiczne przeznaczony dla dzieci w wieku 6-7 lat. Muszę przyznać, że wiek określony jest trafnie. Przeważnie na tego rodzaju pomocach edukacyjnych lub grach wiek dziecka moim zdaniem jest zawyżany ale tutaj faktycznie karty będą odpowiednie dla dziecka 6-7 letniego. Dla młodszych dzieci mogą być trochę za trudne. Niektóre zagadki nie były łatwe i trzeba było przy nich trochę pogłówkować. Timki bardzo polubiły zagadki przedstawione w tym zestawie. Podobała nam się też ich różnorodność oraz pomysłowość. Musimy przyznać, że wiele z tych zagadek jest bardzo oryginalnych.
A tutaj Timki i ich karty w drodze do Bristolu w UK.
Na stronie Xplore Team możemy przeczytać:
Fantastyczne gry logiczne mają 120 stron. Na każdej znajdują się wciągające wyzwania.
Znajdziecie tu przeróżne gry, doskonale sprawdzające się w podróży samochodem, pociągiem, samolotem albo.... tramwajem ;)
Wewnątrz pudełka kryją się: iluzje optyczne, labirynty, „różnice”, rebusy, kolorowanki, równania, kwadraty magiczne, zagadki logiczne, krzyżówki oraz wiele innych zabaw.
Poręczny format i spięcie wytrzymałą śrubą sprawiają, że Fantastyczne gry logiczne doskonale sprawdzają się w podróży."


Kolejny zestaw który możemy testować to Survival na tropie przygody. Wykonany jest podobnie do zagadek. Karty są razem spięte i swobodnie można nimi kręcić. Na kartach znajdziemy mnóstwo ciekawostek oraz praktycznych informacji które możemy wykorzystać podczas rodzinnej wyprawy na przykład do lasu. Według producenta zestaw nadaje się dla dzieci 5+. 
Mali pracownicy wiedzieli jak ułożyć drewno na ognisko. Pomagali i doradzali dzielnie:)Uczyli się też wiązać:)
Próbowali swoich sił budując szałas.


Na stronie Xplore Team możemy przeczytać:
"Xplore Team rusza na wyprawę. Dołącz do nas i zostań traperem! On zawsze sobie poradzi. Jak rozpalić ognisko w trudnych warunkach? Jak zbudować szałas? Co z darów lasu nadaje się do jedzenia, a czego należy unikać? Czy ze skarpet można zrobić stuptuty? Przekonajcie się sami!
Książeczka ma 100 stron. Na każdej prezentowane są różne zagadnienia dotyczące aktywnego spędzania czasu na łonie przyrody.

Liczne praktyczne rady (związane m.in. z obozowaniem na kempingu, rozpoznawaniem zwierząt i zjawisk przyrodniczych oraz zachowaniem bezpieczeństwa) podano w atrakcyjnej formie graficznej.

Survival zachęca dzieci do samodzielności, ale też odpowiedzialnego zachowania w kontakcie z przyrodą, inspiruje do poznawania świata oraz do zabawy z dala od ekranu komputera, nawet w mieście.
Poręczny format i wytrzymały papier sprawiają, że doskonale sprawdza się w podróży."


Karty super się u nas sprawdziły podczas podróży samochodem. Survival wzieliśmy ze sobą na wakację w górach. Chłopcy w wolnej chwili go przeglądali i razem mogliśmy dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy. Oba zestawy łatwo można zmieścić w damskiej torebce i zabrać ze sobą np do lekarza aby dziecko w poczekalni zajęło się czymś ciekawym. Oba zestawy możemy Wam zdecydowanie polecić. Timki zajmują się nimi od wakacji. Co jakiś czas do nich wracają i coś sobie w nich uzupełniają lub czytają coś z Survival'a.  

Tutaj możecie zobaczyć więcej produktów dostępnych w ofercie. Ciekawe propozycje nie tylko na prezent pod choinkę ale również na każdą inną okazję.


4 komentarze:

  1. To chyba najbardziej lubie ja , jako matka, w tego typu grach, zabawkach, że można je ze soba wszędzie zabrać bez zbędnego dźwigania wielkich pudeł :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Survival skradł moje serce! Kiedy już będziemy wyruszać pod namiot będzie to obowiązkowy element naszego wyposażenia. :)

    OdpowiedzUsuń