mamablizniacza

mamablizniacza

niedziela, 6 grudnia 2015

Co na prezent? Szablony oraz kalkulator od Kabum.

Dziś będzie matematycznie. Pokażę Wam dwie pomoce matematyczne od Kabum.pl. Pierwszą taką pomocą będzie kalkulator działania. Nie jest to zwykły kalkulator ale jego jakby uproszczona wersja. My wybraliśmy dzielenie. Do wyboru jest jeszcze dodawanie oraz odejmowanie. Jeśli szukacie czegoś do mnożenia to mogę Wam śmiało polecić coś co Timki kiedyś dostały od cioci Asi. Super pomoc i świetnie się u nas sprawdziła. Tutaj pisaliśmy o tej tabliczce mnożenia klik.

(zdjęcie pochodzi ze strony sklepu kabum.pl)Dziecko samo sprawdza sobie odpowiedzi poprzez naciśnięcie danego działania. Odpowiedź prześwituje przez biały kwadrat podczas naciskania. Trudno jest uchwycić ten efekt na zdjęciu.


Na stronie kabum.pl możemy przeczytać: "(...) Kalkulator bardzo nietypowy. Na przyciskach mamy napisane działania (w zależności od wersji: dodawanie, mnożenie lub dzielenie) - naciskamy np. przycisk <6+2> i pod guzikiem pojawia nam się wynik (wynik napisany jest na warstwie pod cienkim plastikiem). Doskonała zabawa na ćwiczenie liczenia w pamięci. A maluchy mogą same zadawać pytania i sprawdzać wynik.
Produkt nie jest elektroniczny, nie wymaga baterii. Wielkość planszy to 15,5 cm x 13,5 cm. Uprzejmie prosimy o podanie rodzaju kalkulatora: dodawanie, dzielenie, odejmowanie."
Kolejna pomoc matematyczna to szablony geometryczne. Nie wiem dlaczego ale moje pierwsze skojarzenie z szablonami to montessoriańskie metal inset. Chodzi mi konkretnie o tę pomoc:


Ja wiem, że to nie to samo ale można pracować z tymi szablonami w podobny sposób jak pokazane zostało to na filmiku. Kształty raz wyciągnięte fajnie ponownie dopasowują się w to samo miejsce.

Szablony są super do odrysowywania kształtów. Każdy kształt mamy podpisany w języku angielskim. Przy okazji dziecko uczy się angielskich słówek.

Na stronie kabum.pl możemy przeczytać: "Zestaw składa się z 24 plastikowych elementów - 12 różnych kształtów: sześciokąt, pięciokąt, gwadrat, koło, gwiazda, romb, trójkąt, ośmiokąt, owal, półkole i 12 odpowiednich ramek.
Zestawu można używać jako układanki i dopasowywać kształt do ramki albo ćwiczyć rączkę i odwzorowywać kształt, odrysowując go (lub jego ramkę). Rozmiar ramki: 11 cm x 9 cm."
Zestaw jest bardzo poręczny i praktyczny. Szablony dobrze leżą w dłoniach dziecka. Chłopcy spokojnie sobie radzili sami.

Fajny niedrogi prezent który nie tylko sprawi dziecku frajdę ale również będzie przydatny w celach edukacyjnych. Wiele innych ciekawych prezentów o podobnej tematyce znajdziecie w dziale pomoce edukacyjne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz