mamablizniacza

mamablizniacza

poniedziałek, 7 grudnia 2015

Co na prezent? Gra Polak Mały od Pikinini.pl

Gra edukacyjna Polak Mały od pikinini pl bardzo przydała nam się w ostatnim czasie kiedy to chciałam aby chłopcy poznali polski hymn. Układanka moim zdaniem świetnie się do tego nadaje. Na kartonikach mamy słowa hymnu podzielone po kilka wyrazów na kartonik. W instrukcji znajdziemy cały hymn który dzieci mogą używać podczas układania (my tak właśnie zrobiliśmy). Bardzo spodobało mi się to, że przy słowach mamy obrazki które symbolizują tekst. Prościej jest wtedy dziecku zapamiętać całość. Kojarzą wtedy obrazek z tekstem i na odwrót tekst z obrazkiem.
Gra jest o tyle fajna, że nie kończy się jedynie na możliwości układania hymnu ale również można grać w nią w memory. (gra ma kilka rozszerzeń wszystko zależy od wieku dziecka). W instrukcji dołączonej do gry znajdziecie opisy wszystkich możliwych zabaw z tą układanką.
Chłopców faworyt to właśnie układanie hymnu oraz herbu. Dodatkowo lubią też grać w zgadywanie. Kiedy to ułożę hymn niepoprawnie a oni muszą wyłapać gdzie które słowa/elementy hymnu nie pasują i muszą znaleźć ich prawidłowe miejsce.

Na stronie Pikinini.pl możecie przeczytać: "Gra edukacyjna „Polak Mały” za pomocą puzzli – które można również wykorzystać do zabawy w memory – zapoznaje z polskimi symbolami narodowymi: flagą, herbem i słowami hymnu. W załączonej broszurze zamieszczono instrukcje gier dla dzieci w różnym wieku, od 4 do 8 lat.
Gra powstała w ramach projektu „Historia w kolorach”."

Gra Polak Mały to świetny pomysł na prezent dla dziecka. Oprócz walorów edukacyjnych na pewno spodoba się Wam jej cena oraz jakość. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz