mamablizniacza

mamablizniacza

wtorek, 1 grudnia 2015

Co na prezent? Klepsydra karuzela od Kabum.pl

Jedna "zwykła" klepsydra a tyle ruchu o nią u nas w domu. Powiem Wam, że jest o co się "bić". Klepsydra karuzela wciąga i uzależnia od pierwszego użycia.

Idealna podczas jedzenia śniadania, podczas etapów "nudzi mi się" oraz "nie mam co robić", świetnie sprawdza się na podświetlanym stoliku, również w połączeniu ze zwykłą latarką daje super efekt.
Jednym słowem można się zagapić i to na dłuższą chwilę.
Chłopcy próbują kombinować z klepsydrą przechylają ją lekko tak aby utrzymać w jednym punkcie spadające krople a potem naraz wszystko "puszczają" w dół. Klepsydra to nie tylko świetna zabawa sensoryczna ale również świetne ćwiczenie dla rozwinięcia naszej koncentracji. Przy użyciu klepsydry możemy również fajnie zobrazować dziecku pojęcie upływu czasu.

(zdjęcie pochodzi ze strony sklepu kabum.pl)
A tak klepsydra prezentuję się przy dziennym świetle
Nasze wieczorne zabawy z klepsydrą oraz z latarką:)

Na stronie kabum.pl możemy przeczytać: "Przeźroczysta kolorowa klepsydra, w której kropelki spływają po pochylni. W fascynujący sposób pokazuje upływ czasu. Wycisza i uczy koncentracji. rozm: 150 x 50 mm. Klepsydra dostępna w 3 różnych kolorach - wysyłamy losowo, chyba że określą Państwo kolor w zamówieniu. Młodsze dzieci też uwielbiają przyglądać się jak działa klepsydra, ale powinny to robić tylko pod nadzorem dorosłego."


Będąc w Warszawie we wakacje odwiedziliśmy siedzibę sklepu w stolicy. Pisalam o tym tutaj. Dzięki naszej wizycie mogłam zobaczyć wszystkie pomoce które oferuje sklep. Widziałam pozostałe klepsydry i wszystkie wydawały się być ciekawe. Timki też testowały je w sklepie i były zachwycone. Pozostałe klepsydry dostępne w sklepie to:

(zdjęcie pochodzi ze strony sklepu kabum,pl)(zdjęcie pochodzi ze strony sklepu kabum.pl)


(zdjęcie pochodzi ze strony sklepu kabum.pl)Koniecznie zobaczcie jak klepsydry ze sklepu Kabum.pl prezentują się w ich filmiku.Te oraz inne pomoce sensoryczne znajdziecie w dziale zabawki sensoryczne
Klepsydrę karuzelę możemy Wam zdecydowanie polecić dla dzieciaków w każdym wieku. Na pewno będziecie się nią super razem bawić.

2 komentarze: