mamablizniacza

mamablizniacza

piątek, 6 listopada 2015

Mój pierwszy słownik obrazkowy. Wydawnictwo Entliczek.

Jest to nasz zdecydowanie pierwszy polski słownik obrazkowy. Na początku byłam bardzo ciekawa czy zainteresuje chłopaków i czy będą do niego chętnie wracać. Koniecznie zobaczcie poniżej jakie zabawy przygotowaliśmy wykorzystując tę książkę.


Na stronie Wydawnictwa Entliczek możemy przeczytać, że słownik skierowany jest do młodszych odbiorców - "Wszystko, co ważne dla przedszkolaków, lekko i dowcipnie zilustrował ceniony rysownik i autor książek dla dzieci - Ole Könnecke. 
W tej książce jest cały dziecięcy świat: dom i jego wyposażenie, ogród, pory roku, zwierzęta, pojazdy, sport i zabawy, liczby i litery, a nawet instrumenty muzyczne. Uważny czytelnik znajdzie tu również zabawne historyjki z udziałem sympatycznych, zwierzęcych bohaterów.
Duża książka kartonowa."


Chłopcy czytają już dość grube książki, a tu taka odmiana. Słownik się im spodobał. Przeglądali strony czytając nazwy. Niektórych słów nie znali i dopytywali o nie szczegółowo. Słownik jest bardzo ładnie ilustrowany. Podoba mi się rozmieszczenie przedmiotów na stronach. Strony nie są nimi przeładowane ale też znajdziemy mnóstwo ciekawie dobranych obrazków i podpisów.Znalazłam kilka rozszerzeń zabawy z tą książką dla dzieci starszych. Chłopcy wybierają sobie stronę a później wybierają kilka/kilkanaście słów z tej strony. Spisują je u góry na kartce i piszą opowiadanie używając tych słów.


Tak samo można wybierać sobie jedno/dwa słowa i pisać zdanie używając tych słów. (dla dzieci które jeszcze nie piszą wersja z opowiadaniem będzie idealna)


Można również spisywać listę słów rozpoczynających się na wybraną literę alfabetu. Świetna zabawa z tym wyszukiwaniem.


Można również ćwiczyć inne języki. Spisujemy słowo ze Słownika Obrazkowego a następnie obok dopisujemy jego odpowiednik w innym języku np angielskim
Chłopcy fajnie wykorzystują słownik obrazkowy. Lubią go sobie przeglądać i dyskutować na temat różnych słówek.

Wydawnictwo Entliczek - Mój Pierwszy Słownik Obrazkowy 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz