mamablizniacza

mamablizniacza

piątek, 27 listopada 2015

Co na prezent? Puzzle Czuczu Mapa Polski i Mapa Świata

Pozostając w tematyce prezentów pod choinkę pokażę Wam dziś dwa rodzaje puzzli które zdecydowanie polecamy. 
Pierwsze opakowanie puzzli to Mapa Świata od CzuCzu.pl. Zestaw składa sie ze 168 tekturowych elementów. Kawałki są średniej wielkości. Tworzą mapę o wymiarach 98 x 68cm. Puzzle są bardzo dobrze wykonane, utrzymane w pięknych kolorach które przyciągają wzrok dziecka. Poza tym puzzle zawierają mnóstwo szczegółów. Podczas układania dowiemy się jakie zwierzęta mieszkają na danym kontynencie, poznamy roślinność oraz charakterystyczne budowle z każdej części świata. Poznamy również nazwy oceanów oraz ważnych miejsc na świecie. Wszystko jest bardzo ładnie podpisane czytelnym dla dziecka pismem. Poducent zaleca puzzle dla dzieci w wieku 6-12lat. Według nas młodsze dzieci które lubią i często układają puzzle również poradzą sobie z tą układanką.
Zrobiłam sporo zdjęć abyście mogli sami zobaczyć z bliska i ocenić wykonanie tych puzzli. Na stronie czuczu.pl możemy przeczytać: "Żagle na wiatr, kurs na przygodę!
Jesteście gotowi na spotkanie z dzikimi zwierzętami, obserwowanie zachwycających roślin i zwiedzanie wyjątkowych miejsc? W każdym zakątku świata czekają na Was tajemnicze odkrycia i niezliczona ilość ciekawostek." 

Drugie puzzle które chcemy Wam dziś zaprezentować to Mapa Polski od CzuCzu.pl. Zestaw składa się z 84 tekturowych elementów które twórzą całość o wymiarach 48 x 68cm. Puzzle są bardzo dobrze wykonane. Kolorystycznie i graficznie podobne do  puzzli Mapa Świata. Bardzo podoba nam się to, że mapa Polski podzielona jest na województwa. Podczas układania puzzli poznamy miasta, rzeki, godło oraz flagę Polski. Poznamy charakterystyczne budowle oraz stroje regionalne. Dowiemy się również jakie zwierzęta oraz roślinność występuje na terenie Polski. Puzzle mogą stać się świetnym punktem wyjściowym do rozmów o naszej Ojczyźnie. Producent zaleca puzzle dla dzieci od 5 roku życia. My podpowiadamy, że puzzle będę się sprawdzały również u młodszych dzieci które są wprawione w układaniu puzzli. 

Na stronie producenta czuczu.pl możemy przeczytać: "Czy wiecie, kto straszy na zamku w Janowcu? Gdzie są Żółwiowe Błota? Jak wygląda zalipiańska chata? Dokąd wybrać się na spływ kajakowy? Ułóżcie puzzle i przekonajcie się, że w każdym zakątku Polski czeka na Was fascynująca przygoda.
Dzięki puzzlom CzuCzu w każdym dziecku obudzi się mały odkrywca, a dorośli znajdą inspirację do wspólnych wycieczek."

Warto dodać, że opakowania puzzli są wytrzymałe i fajnie przechowuje się w nich elementy układanek. 


2 komentarze:

  1. Na kajaki to nad Pilice, oczywiście!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. ooo! w ogóle nie znam tych rejonów:)) Dzięki za polecenie ihihiih:)

      Usuń