mamablizniacza

mamablizniacza

wtorek, 7 stycznia 2014

Cynamon i Trusia. Wierszyki o złości i radości. Zakamarki

Czy Wasze dzieciaki też się kłócą? a za chwile godzą żeby znów się pokłócić za chwil pare?
Dziś przedstawiamy Wam książkę o parze przyjaciół Cynamon i Trusia.

Cała książka napisana wierszem który się tak lekko i przyjemnie czyta, że czytamy ją zawsze w całości i to najlepiej ze trzy razy pod rząd.

Nie ukrywam, że jest to książka przy której można się również wzruszyć. Opowiada tak dosadnie(i pięknie) o uczuciach jakie towarzyszą pokłóconej parze przyjaciół, że każdy znajdzie w nich coś ze swoje życia, ze swoich utarczek z bratem/siostrą lub przyjacielem. Spodobało mi się to, że emocje przedstawione są w sposób prosty bez dodatkowej metaforyki czy uciekania się do innych zabiegów. Po prostu negatywne emocje są, istnieją. Mamy z nimi do czynienia na codzień. Dzieci nasze również przeżywają te emocje lub/i widzą te emocje u innych. Wierszyki można czytać każdy z osobna ale razem tworzą niesamowitą całość. Ilustracje proste ale urzekające, oddające to co dzieje się w danym momencie między bohaterami. Chłopaki zaśmiewają się kiedy czytamy razem o Cynamonie i Trusi.
Zakamarki posiadają serie o Cynamonie i Trusi. Można u nich znaleźć Cynamon i Trusia. Wierszyki od stóp do głów oraz Cynamon i Trusia. Wierszyki na okrągły rok na które się pewnie skusimy.
Znacie te serie? Myślicie, że spodobałaby się Waszym dzieciakom?
8 komentarzy:

  1. Nie znałam, ale to fakt dobrze jak uczucia nazywane są po imieniu, bez owijania w bawełnę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale super, moje dziewczyny też się kłócą a potem tulą i tak w kółko :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Nasza czeka na odbiór w Polsce :(. Na szczęście mamy w domu dwie pozostałe części "Cimana i króla" :).

    OdpowiedzUsuń