mamablizniacza

mamablizniacza

piątek, 10 stycznia 2014

Arka Noego, Zabawy dla dzieci

Chłopcy mają swoje ulubione postacie biblijne, mają też fragmenty do których chcą wracać częściej. Należy do nich fragment o Arce Noego.
Znalazłam cudną stronkę klik skąd można za darmo wydrukować mnóstwo rzeczy związanych z Arką Noego. Są tam między innymi też karty do gry, wersety z Biblii i kolorowanki.
Jeśli tworzycie pudło opowiadań klik lub używacie tablicy do opowiadań lub po prostu chcecie opowiedzieć tę historię to tutaj znajdziecie darmowe wydruki. 
My użyliśmy naszej książki "Bible stories and activities" którą kupiłam rok temu w jednej z angielskich księgarnii. Kolorowaliśmy, naklejaliśmy naklejki oraz szukaliśmy rzeczy w labiryntach.
Przeczytaliśmy również historię Noego. Poukładaliśmy zwierzątka w pary i wprowadziliśmy je do arki. 
Temat Arki Noego jest tak obszernym zagadnieniem, że można wiele rzeczy przy okazji omówić. Zaczynając od deszczu,potopu, przechodząc do tęczy. Można omówić zwierzęta(mniejsze dzieci mogą dobierać je w pary), można porozmawiać z dziećmi o tym kto się nimi opiekuje, 
Czytamy też "ABC, Kolego to płynie Arka Noego"(pisana wierszem, przedstawia budowę Arki, zawiera alfabetyczne rymowanki ze zwierzętami w roli głównej). Czytamy też "Bohaterowie Biblii".Jeśli czytacie z dzieciakami Biblię czy macie jakieś ulubione jej fragmenty do których czesto wracacie?


4 komentarze:

 1. jaką piękną Arkę macie - no cudo :)
  my na razie żeglujemy w brzuszku - bo co niektórzy nie mają ochoty wyjść na suchy ląd

  OdpowiedzUsuń
 2. a spokojnie wyjdzie jak bedzie gotowy:*

  OdpowiedzUsuń
 3. My jakoś temat do tej pory zostawialiśmy, ale coraz częściej chodzi mi po głowie, muszę się tylko przygotować do tematu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przeglądnij tę stronkę super tam są wydruki

   Usuń