mamablizniacza

mamablizniacza

czwartek, 31 października 2013

Nasza zabawa z wyrazami trzyliterowymi oraz cyfry od 1-12

Myślałam i myślałam jakby tutaj wykombinować coś z wyrazami trzyliterowymi do czytania. Wykorzystałam plastikowe jajka z zabaw wielkanocnych (możecie użyć jajek niespodzianek do tego).
Na każdym jajku jest po kilka wyrazów albo o tej samej końcówce(2litery)albo zaczynających się na tą samą literę. Myślę, że kluczowe jest pogrupowanie ich w podobne wyrazy. Dziecko przesuwa jedną połowę jajką i czyta wyrazy.
Zabawa ta bardzo spodobała się chłopakom.Przy okazji pokażę Wam jak kiedyś zrobiliśmy dopasowywankę na podobnej zasadzie. Świetna zabawa na naukę lub powtórkę z cyferek.
Potrzebujemy:

- otwierane zabawkowe jajka (można użyć plastikowych po jajku niespodziance)my mieliśmy ich 12 ale ilość dowolna zależy od wieku dziecka,
- marker,

Na jednej części jajka piszemy cyfrę a na drugiej ilość kropek odpowiadająca danej cyfrze. Nasze jajka są kolorowe więc dodatkowo pomieszałam kolory tak aby nie sugerować się nimi szukając cyferek czy kropek.


Jak Wam się podoba nasza propozycja zabaw?


14 komentarzy:

 1. Pati, sama nie wiedziałam, że tego potrzebuję, ale to jest dokładnie to, co chcę zrobić z Anią, która już super kojarzy, co jest na jaką literę i lubi grupować tak wyrazy, ale dalszych liter za nic nie czyta;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cieszę się bardzo, że Wam się przyda nasz pomysł. Niedługo będzie więcej zabaw takich trochę podobnych może coś Wam wpadnie w oko. Daj znać czy się spodoba się Ani.

   Usuń
 2. Jaki super pomysł. I taki prosty! Super, dzięki za podpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 3. Swietne! :) gdzie ja teraz tyle jajek kupię :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no to fakt może być lekki problem:) poczekaj do wielkanocy:):*

   Usuń
 4. Jestes genialna!
  3-literowki wymiataja! Zoltych plastikowych jajek od tych z niespodzianka mamy od groma, takze pomysl zrealizujemy! niech tylko Miko nauczy sie czytac :)

  OdpowiedzUsuń
 5. kolorowo:) zabawa BOMBA:) tylko moje Bączki jeszcze za małe.. ale kodujemy na kartach pamięci, bo warto:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zobaczysz jak to zleci a będą gotowe robić takie ćwiczenia:)

   Usuń