mamablizniacza

mamablizniacza

niedziela, 27 października 2013

Bardzo głodna gąsienica - nasze zabawy część 2

Dzisiaj po raz kolejny zapraszamy do świata głodnej gąsienicy. Będzie to druga część naszych zabaw związanych z książka Erica Carle "Bardzo głodna gąsienica". Pierwsza część tutaj .

Pierwsza zabawa to dokończenie rozpoczętego wzoru. Użyliśmy zakrętek od butelek ale można użyć pomponów, klocków, koralików. Nasze zakrętki w kolorach gąsienicy:)Druga zabawa wyszła spontanicznie. Omawialiśmy cykl rozwoju motyla. Mieliśmy do tego karty z granny "Rodzinki". Chłopcy dopytywali o szczegóły więc zaproponowałam malowanie makaronów i oznaczanie ich jako kolejne etapy rozwoju.
Najpierw wyszło nam jajeczko z najmniejszego makaronu, następnie gasienica, kolejno kokon i później motyl.Następna zabawa wiązała się z opowiadaniem całej historii głodnej gąsienicy. Stworzylismy do tego swoją gąsienicę z papieru toaletowego pomalowanego farbami na zielono oraz papierowej pomalowanej głowy. Wycieliśmy otwór aby móc wrzucać kolejne żetony podczas opowiadania co gąsienica zjadła którego dnia tygodnia. Nasze żetony pochodzą z gry o głodnej gąsienicy ale można takie zrobić samemu. Na papierowych lub tekturowych kółkach namalować poszczególne rzeczy.Kolejno przy omawianiu książki Erica Carle można dekorować skrzydła motyla. Można je pomalować w dowolny sposób ale też można wyciąć motyla a następnie jakieś kształty(nasze to drewniana układanka)i ozdobić nimi skrzydła.


Graliśmy też w dwie gry o bardzo głodnej gąsienicy. Szczególnie gra karciana jest naszym faworytem. Mamy ją już bardzo długo. Muszę przyznać, że na niej Timki nauczyły się dni tygodnia. Tutaj o nich pisaliśmy.

PS świetne karty do druku znajdziecie tutaj http://raaanyjulek.blogspot.co.uk/2013/06/bardzo-godna-gasienica.html

Czy myślicie, że któraś z tych zabaw zaproponowana przez nas zaciekawiłaby Wasze dzieciaki?

6 komentarzy:

 1. Super mam nadzieje że jutro dostaniemy książkę i będziemy mogły się bawić z Nutka. Czy gry z gąsienica są też po polsku? Pozdrawiamy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie mam pojęcia czy jest polska wersja my mamy obie gry po angielsku

   Usuń
 2. super pomysły! robiąc cykl życia z makaronu można też wykorzystać muszelkę jako kokon ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no właśnie nie miałam muszelki w domu:/miałam tylko taką ala larwe hehe

   Usuń