mamablizniacza

mamablizniacza

poniedziałek, 14 marca 2016

Mats i Roj. Ktoś się wprowadza. Wydawnictwo Zakamarki.

Cudny to widok kiedy dzieci chwytają za książki i pochłaniają jednych tchem. Kiedy to każda okazja i każde miejsce jest odpowiednie do czytania. Pamiętam jak chłopcy byli mniejsi i czytałam im książki Wydawnictwa Zakamarki. Chłopcy uwielbiali słuchać o przygodach Mamy Mu, Pomelo czy Albercie Albertsonie. Dziś Timki same chwytają za książki a ja słucham. Obecnie przeczytali między innymi książkę "Mats i Roj. Ktoś się wprowadza.", Wydawnictwo Zakamarki
Chciałam Wam pokazać tę książkę bo uważam, że jest bardzo fajna dla dzieci ciut starszych które zarówno mogą czytać ją same lub wraz z dorosłym.

Książka zawiera 12 opowiadań o życiu codziennym dwóch chłopców. Nie jest to jednak zwykła szara codzienność. Mats i Roj przeżywają wiele przygód. 
Na stronie Wydawnictwa Zakamarki możemy przeczytać:
"(...) Mats i Roj zostają kolegami i razem zastanawiają się nad tym, jak działa świat. Obserwują, fantazjują, eksperymentują. Nic nie jest dla nich oczywiste.
Co będzie, jeśli wystrzelą kamień wysoko w kosmos? Co się stanie, jeśli postawią wózek sklepowy na krze? Jak właściwie czuje się jaszczurka Karina? A gdyby tak Mats przebrał się za Roja, a Roj za Matsa? (...). Cały tekst znajdziecie tutaj.

Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6+ i nadaje się do samodzielnego czytania. Zdania zawarte w książce są fajnie dostosowane do wieku młodego czytelnika. Ilustracje wciąż zajmują ważne miejsce i bardzo dobrze współgrają z tekstem. Timki dalej lubią książki w których pojawiają się chociaż drobne ilustracje. Dlatego ta książka bardzo przypadła im do gustu. 
Jeśli szukacie czegoś dla dzieci które już czytają to możemy Wam zdecydowanie polecić lekturę tej książki.

1 komentarz:

  1. Twoi chlopcy są mega...! chcialabym zeby i Maja tak lubila czytac, obecnie woli jak my czytamy hyhy...

    OdpowiedzUsuń