mamablizniacza

mamablizniacza

sobota, 12 marca 2016

Usborne books od Centrum edukacyjne BEST.

Ostatnio na blogu sporo polskich książek. Dziś będzie post również o książkach ale będą to książki bardzo znanego angielskiego wydawnictwa Usborne które w Polsce rozprowadza Centrum Besttutaj możecie przeczytać jak zamawiać od nich książki. Na stronie FB również można uzyskać informacje. Jeśli szukacie informacji o Usborne to tutaj jest coś dla Was.
Kiedyś pisałam na blogu o zestawie książek "My reading library", zestaw do dziś cieszy się niesamowitym powodzeniem u Timków. Chłopcy bardzo często wracają do tych książek.
Dziś chcemy Wam pokazać książkę "General Knowledge" oraz "Questions and Answers about your Body". Obie książki są idealne dla małych i dużych wielbicieli faktów. Timki od dawna już uwielbiają książki które zawierają w sobie różne ciekawostki i fakty. Obie te książki są przepełnione ciekawymi informacjami które dziecko na pewno zapamięta na długo. Ilustracje w tych książkach są bardzo ciekawe i kolorowe, ale też nie są przesadzone dzięki czemu nie odwracają uwagi od tekstu. Powiedziałabym nawet, że pomagają zapamiętać dane informacje.

Bardzo często my rodzice zostajemy obsypywani pytaniami; Dlaczego?, Po co?, Jak? czy Gdzie? coś miało miejsce lub po prostu dlaczego coś działa tak a nie inaczej. Często nie znamy odpowiedzi na wszystkie pytania które dzieci potrafią zadać.
Na pewno przygoda z tymi książkami pozwoli chociaż trochę zaspokoić ciekawość małych czytelników. Muszę przyznać, że i dla mnie niektóre fakty były niezłym odkryciem.
Dodatkowym atrybutem książek są otwierane okienka gdzie kryje się jeszcze więcej dodatkowych informacji. Dzieci niezwykle cieszą książki w których można coś jeszcze robić poza czytaniem.
Obie książki mają twarde strony oraz oprawę. Jest to o tyle wygodne, że łatwiej jest dziecku otwierać tekturowe okienka.
Przykładowo w książce o wiedzy ogólnej dowiemy się jak długą linię możemy narysować przy użyciu standardowego ołówka, poznamy trochę historii oraz trochę chemii, doszukamy się wielu ciekawych informacji na temat zwierząt i naszej planety. Na koniec będziemy mogli przetestować swoją wiedzę między innymi odpowiadając na pytania "Prawda" czy "Fałsz" zawarte na końcu książki.
PS koniecznie zobaczcie dwa filmiki które wrzuciliśmy na końcu tego postu.

W drugiej książce znajdziemy mnóstwo pytań i odpowiedzi dotyczących naszego ciała, tego jak funkcjonujemy i dlaczego wykonujemy codziennie tyle różnych skomplikowanych czynności. Dowiemy się między innymi dlaczego ruch to zdrowie, dlaczego nasze serca biją, dlaczego płaczemy, kiedy urośniemy i wiele, wiele innych. 

A na koniec dwa filmiki :)
Obie książki zdecydowanie Wam polecamy! Na pewno poszukamy jeszcze książek z tej serii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz