mamablizniacza

mamablizniacza

sobota, 24 stycznia 2015

Gra dzieci w podróży od Pikinini

Kto lubi gry planszowe? Idealne na długie wieczory, wspaniałe na rodzinnie spędzony czas. Usprawniają komunikację oraz poszerzają wiedzę. Można by wymieniać jeszcze wiele dobrodziejstw płynących z grania w przysłowiowe "planszówki", ale do rzeczy bo dziś o jednej konkretnej grze mowa.

(zdjęcie pochodzi ze strony pikinini.pl)Gra dzieci w podróży (Travellino Kids) składa się z całkiem sporej, pięknie wykonanej planszy, 6 drewnianych figurek dzieci oraz z 36 kart kontynentalnych, 30 kart prezentów, kostki do gry oraz instrukcji w języku polskim.

Musze przyznać, że figurki urzekły nas i zamierzamy wykorzystać je również w innych zabawach(na pewno będziemy o tym jeszcze pisać).
Poznajcie od lewej Pepe, Jamal, Ami, Finn, Leila oraz Mai-Lin. To właśnie oni zabierają nas w podróż przez kontynenty podczas której poznajemy sławne miejsca, zwierzęta i rośliny z całego świata. W instrukcji gry znajdziemy również informacje o każdym z bohaterów gry.W trakcie podróży dookoła świata gracze wymieniają karty prezentów na karty kontynentalne. Uczą się charakterystycznych cech danego kontynentu podczas niezwykłej zabawy.


Gra jest dobrą okazją do porozmawiania na temat różnic i odmienności które występują na świecie. Bardzo podoba mi się "pole kontynent" w grze gdzie możemy zadać dziecku konkretne pytania dotyczące kontynentu na którym się właśnie znajduje(można również przedyskutować wtedy razem jakieś zagadnienia). Chłopcy bardzo lubią "pole zwierzęta" na którym mogą wydawać z siebie odgłosy np lwa w Afryce lub kota w Europie.Bardzo lubimy gry których elementy możemy wykorzystywać podczas innych wspólnych zabaw i to jest zdecydowany plus tej gry. Plansza którą jest mapą świata może być również wykorzystana do nauki kontynentów.


Gra przeznaczona jest dla dzieci powyżej 5lat. Jednocześnie może w nią grać od 2 do 6 graczy.
Na stronie Pikinini.pl możecie zobaczyć filmik gdzie prezentowana jest gra Beleduc dzieci w podróży. Jedna z fajniejszych gier planszowych która wpadła w nasze rodzinne ręce.

13 komentarzy:

 1. Wspaniała! Choć rysunki dzieci mogłyby być trochę bardziej realistyczne, mniej komiksowe. Ale i tak gra warta uwagi!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. timki bawią się figurkami jak z kumplami hihi:)) dziś dzieciaki były w korku pomiędzy resorakami:)

   Usuń
 2. Jestem zachwycona ! Szkoda że ze względu na różnice wieku dzieci tak rzadko gramy w planszówki ...
  PS . Robisz piękne zdjęcia !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no właśnie u nas ten plus, że dzieciaki w tym samym wieku :))
   Dzięki za miłe słowa:*

   Usuń
 3. Mamy podobną grę, ale ta wydaje mi się ciekawsza.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna! To coś dla nas bo my ostatnio w temacie kontynentów, zaraz zajrzę na stronę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Gra wygląda na świetną. Nie wiem dlaczego dostępna tylko w jednym sklepie:) chyba mój 4 latek ją w najbliższym czasie dostanie-bez okazji:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. prezenty bez okazji są najlepsze. My szykujemy się na urodziny timków:)

   Usuń
 6. Ale piękna gra! na ebay.uk da się kupić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kurcze nie mam pojęcia musisz pogooglować w uk to chyba będzie pod hasłem travellino kids.

   Usuń
 7. o! kupiłam tu: http://sklep.nowaszkola.com/gra-w-podrozowanie-edukacyjna-gra-planszowa.html

  OdpowiedzUsuń