mamablizniacza

mamablizniacza

poniedziałek, 26 stycznia 2015

Tabliczki ze śrubami DIY oraz narzędzia od Kabum. Montessori

Śrubki, nakładki, motylki i inne takie których nazw już nawet nie pamiętam. Efekt jest taki, że Timki rozkręcają, zakręcają wszystko jak idzie. Ulubionym zajęciem jest wymiana baterii w żółwiu-lampce. Tato pokazał jak to robić i jak ładować baterię i teraz chłopaki mają frajdę (ładowanie baterii pod nadzorem osoby dorosłej).


Dodatkowo znalazłam narzędzia które są realnymi narzędziami z tym, że dopasowanymi do mniejszej dłoni dziecka. Nasze narzędzia możecie znaleźć w dziale zabawki drewniane w sklepie Kabum. W zestawie majsterkowicza znajduję się: młotek, drewniana linijka, śrubokręt, ołówek ciesielski, poziomica oraz obcęgi. Wszystkie narzędzia mieszczą sie w opakowaniu które można przyczepić na pasku od spodni. Teraz Timki chodzą, mierzą, sprawdzają swoją poziomicą czy drabinka na łóżku równo przykręcona, czy półki trzymają pion i czy schody są równe. Próbują swoich sił w rozkręcaniu i skręcaniu. Notują również wymierzone linijką wyniki. Narzędzia przetestowane na dwóch prawie 6latkach mogę polecić z czystym sumieniem. (producent sugeruje wiek odbiorcy 8lat + co według mnie jest zdecydowanie zawyżone)Na koniec chciałabym Wam pokazać jeszcze jedną rzecz która zajmuje chłopaków w ostatnim czasie. Tato zrobił Timkom deseczki na których mogą ćwiczyć motorykę małą. Deseczki mają różne stopnie trudności. W niektórych trzeba dopasować rodzaj śrubokrętu a w innych nakładki,motylki lub śruby.
Oryginalny pomysł na te deseczki pochodzi ze strony sklepu Montessori ale znalazłam je poprzez ten cudny blog Przedszkole pod Brykającym Gagatkiem.
Dzieci znajdują radość w codziennych aktywnościach. Pracując z materiałem z którym widzą jak pracują dorośli sprawia, że dziecięca praca z danym materiałem nabiera większego sensu, staje się ważna i znacząca.

3 komentarze:

  1. Świetne wyszły! Nie ma to jak prawdziwe narzędzia zamiast jakiegoś plastiku ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Super! Moje dziewczynki byłyby zachwycone taką "zabawką" szczególnie młodsza.

    OdpowiedzUsuń