mamablizniacza

mamablizniacza

wtorek, 12 stycznia 2016

O Przyrodzie, O Zwierzętach i O Ptakach. Wydawnictwo Mutlico.

Jakiś czas temu mój brat (biolog) polecał mi Wydawnictwo Mulitco. Wcześniej widziałam kilka ich książek dla dzieci u Zabawkator i Pikinini.pl. Przeglądałam ofertę sklepu i wiele pozycji wydało mi się niezwykle interesujących. Podzieliłam się tym z moją przyjaciółką w Polsce która kupiła dla Timków trzy cudne książki.
Nasza przygoda z Multico rozpoczęła się więc od wakacji w Polsce i na pewno potrwa jeszcze bardzo długo. Nie zamierzamy poprzestać jedynie na tych trzech książkach. Zdecydowanie nie.
Książki zachwyciły nas nie tylko swoimi pięknymi zdjęciami ale również i niezwykłą treścią. Bardzo podoba nam się układ stron oraz sposób w jaki prezentowana jest wiedza.
Od dawna szukaliśmy książek dla dzieci z realistycznymi zdjęciami i tekstem przekazującym sprawdzone informacje w formie faktów a nie bajek.
W końcu udało nam się to znaleźć w książkach Wydawnictwa Multico. Za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni. 

Nasze książki mają twardą oprawę i mają ciut większy format od standardowych książek. 
Od wakacji co jakiś czas przed snem czytamy sobie o dwóch zwierzątkach lub ptakach. Czytamy również o miesiącach w książce o Przyrodzie.
Muszę Wam się przyznać, że sama dowiedziałam się wielu ciekawych informacji o których wcześniej nie miałam pojęcia.
Książki są świetne dla młodych miłośników otaczającej nas przyrody. Po przeczytaniu ich zwracamy większą uwagę na to co się dzieje w okół nas. Mam wrażenie, że moje dzieci stały się bardziej świadome pewnych zachowań przyrody. 
Próbujemy odróżniać ptaki które spotykamy na spacerach czy po drodze do szkoły. Rozpoznajemy kwiaty. Rozmawiamy o zmieniającej się porze roku. Poznaliśmy też wiele ciekawych przysłów dotyczących miesięcy.

Poniżej możecie sami zobaczyć jak pięknie zostały opracowane i wydane książki. Małgorzata Falencka - Jabłońska opowiada O przyrodzie, Andrzej Kruszewicz opowiada O Zwierzętach oraz O Ptakach.6 komentarzy:

 1. Uwielbiamy Multico. Z prezentowanych przez ciebie książek mamy Ptaki. Polecam też bardzo książkę "Młody obserwator przyrody" oraz zeszyty z drzewami. Od kilku dni jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami "O rety. Przyroda". Mój syn pasjonuje się owadami i Multico całkowicie zaspokaja nasze potrzeby w kwestii:) odpowiedniej literatury:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no właśnie widziałam tego obserwatora przyrody i super jest. Podoba nam się też ta ksiażka o Polsce:)

   Usuń
 2. Mamy O ptakach oraz O lesie, wspaniale sa! Zakochlam sie w tej serii i z checia dokupie pozostale tytuly, czaje sie powoli na O kosmosie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. widziałam o kosmosie i o lesie <3 cuda tam mają hhiih

   Usuń
 3. Multico ma piękne zdjęcia. Szczerze mówiąc to ja w ciemno ich książki mogę brać ;)

  OdpowiedzUsuń