mamablizniacza

mamablizniacza

poniedziałek, 21 września 2015

Gra Master Mind od Edukatorek.

Gra w którą gramy od wakacji od zawsze krążyła mi gdzieś po głowie. Znam ją jeszcze z okresu mojego dzieciństwa. Mieliśmy taką koloru brązowego, oczywiście plastikową. Nasza obecna gra jest drewniana i wykonanie jej znacznie bardziej mi odpowiada. Gra jest bardzo solidna. Pionki do gry są kolorowe i co najważniejsze ciut większe dzięki czemu dziecku swobodnie się je chwyta. Gra dotarła do nas ze sklepu Edukatorek.


W skład gry wchodzi drewniana "plansza" na której się gra, po 12 sztuk pionków w 5 kolorach (pomarańczowym, zielonym, czerwonym, żółtym i niebieskim) w sumie jest ich 60 sztuk, po 20 sztuk mniejszych pionków białych i czarnych - w sumie jest ich 40sztuk.


Gra ćwiczy nie tylko spostrzegawczość i logikę. Moim zdaniem jest świetnym ćwiczeniem dla małych paluszków dzieci. Chwyt pęsetowy jest niezwykle ważny między innymi podczas nauki pisania.


Gra Master Mind przeznaczona jest dla 2 osób. Gra się szybko więc zawodnicy mogą szybko się wymieniać. W grze występują 2 warianty rozgrywki. Jeden jest zdecydowanie prostszy i polega na zgadnieciu wzoru ułożonego z 5 wybranych kolorów, w drugim wariancie gry zgadujemy wzór ułożony z 5 wybranych kolorów przy czym można pozostawiać puste pola i kolory mogą się powtarzać. Grę można urozmaicać i stopniować trudność w zależności od wieku dziecka.
Timki bardzo lubią tę grę. Gramy w nią rodzinnie. Czasem chłopcy też grają w nią sami. Gra ma jeszcze jeden plus. Jest dość poręczna i świetnie może sprawdzić się na wyjazdach. Można spakować ją do walizki i zabrać ze sobą na wakacje. Zdecydowanie możemy Wam ją polecić.

Więcej ciekawych gier znajdziecie w dziale gry tutaj.

Dodatkową informację znalazłam na stronie Sklepu Edukatorek:

Zabawki niemieckiej firmy Goki cechuje wysoka jakość, 
ciekawe, nowoczesne wzornictwo i przepiękne, przyjemne kolory. 

Spełniają one wszelkie wymogi dotyczące bezpieczeństwa (normy EN71, ASTM oraz CE).
Do ich produkcji użyto nietoksycznych farb, 
więc dziecko bez obaw może brać je do buzi. 
Są wytrzymałe, poddawane były wielu testom wytrzymałościowym. 

Zabawki Goki produkowane są na zasadach „fair trade” 
– w ich produkcji nie uczestniczyły dzieci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz