mamablizniacza

mamablizniacza

wtorek, 1 lipca 2014

Rockets and Comets. Orchard Toys. EduPlanet.

Gry planszowe no kto ich nie lubi? Świetne na spędzanie długich jesiennych wieczorów, świetnie budują relację z dziećmi oraz między dziećmi. Idealne na letnie wyprawy i pikniki.
Naszą nową grę Rockets and Comets od EduPlanet testujemy w warunkach domowych oraz w warunkach "polowych".
Gra jest o tyle nietypowa, że składa się z puzzli które poskładane tworzą planszę do grania. Wszystkie elementy gry są bezpiecznie zamknięte w opakowaniu które na pewno nie otworzy sie samo w trakcie podróży.


Gra jest świetna dla dzieciaków 3+ choć na opakowaniu i na stronie Eduplanet widnieje jako 4+, myślę jednak, że dla tych 3 latków które są wprawione w planszówkach spokojnie też się nadaje.
Gra składa się z:
 • 4 "pionków" (sa nimi kolorowi kosmonauci),
 • kostki do gry,
 • "puzzlowej" planszy którą trzeba złożyć przed rozpczęciem gry,
 • dodatkowej małej planszy z obracającą się rakietą,
 • kartonowe opakowanie, instrukcja obsługi
Jak przystało na Orchard Toys jakość wszystkich elementów gry niezmiennie rewelacyjna.


Jak sama nazwa gry wskazuje 'rakiety i komety' są kluczowym punktem całej gry. Nie tak prosto dojść do mety. Podczas naszej kosmicznej podróży możemy natrafić na kometę która niestety porwie nas w dół planszy, ale za to jeśli uda nam się wsiąść do rakiety to wtedy polecimy wysoko i przegonimy wszystkich:)).
Grę urozmaicają dodatkowo czarne dziury które bywają nieraz bardzo przydatne. Jeśli uda nam się trafić do czarnej dziury to wtedy losujemy na dodatkowej planszy nowe pole na które czarna dziura nas przeniesie. Może być to pole niższe od zajmowanego(nam się przeważnie udaje wyżej podskoczyć:) ).
Gra jest nie tylko fajną formą na spędzenie czasu rodzinnego, ale również wprawadza nas w nowe słownictwo(rakieta, kometa, czarna dziura, statek kosmiczny, kosmonauta, gwiazdy) które możemy z dzieciakami omówić. Naszych chłopaków bardzo zaciekawiły czarne dziury:))
Plansza na której znajdują się ponumerowane pola idealnie nadaje się do ćwiczenia/nauki liczenia do 100. Można też poćwiczyć odejmowanie(ile pól spadamy razem z kometą) oraz dodawanie(ile pól do góry zabiera nas rakieta).
2 komentarze:

 1. Super sprawa. My ostatnio bardzo lubimy różne gry. Choć ta może jeszcze dla Frania byłby za trudna, ale Kuba spokojnie da radę:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. gry są świetne! ja sama uwielbiam i przepadam za grami:)

   Usuń