mamablizniacza

mamablizniacza

czwartek, 7 kwietnia 2016

Świętujemy urodziny. Montessori.

Chłopcy w marcu skończyli 7 lat z tej okazji tuż przed naszym wylotem do Polski urządziliśmy sobie w domu małe urodzinowe 'przyjęcie". Timki swoje urodziny świętowały w Polsce ale będąc jeszcze w UK udało nam się wszystko przygotować.Przygotowałam matę pór roku na której chłopcy układali odpowiednio miesiące oraz datę swoich urodzin.
Na środku maty położyliśmy "słońce".
Kiedy dziecko trzymając globus, obchodzi matę/słońce w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara pozostali mówią: (po każdym okrążeniu zapalamy jedną świeczkę)

"Musi minąć jeden długi rok, zanim ziemia zrobi wokół słońca krąg, cały rok, długi rok, zanim ziemia wokół słońca zrobi krąg".

Takie urodziny to nie tylko świetna zabawa dla dzieci ale również idealna okazja do nauki/powtórzenia/pokazania roku kalendarzowego.

Wspólnie oglądaliśmy ciuszki które chłopcy mieli założone po raz pierwszy kiedy się urodzili. Zachowałam również ich ulubione pierwsze książki i dwa autka które bardzo lubili.
Przeglądaliśmy również zdjęcia.
Na koniec jeszcze rozłożyliśmy kubeczki do których chłopcy wrzucali liczmany. Na końcu policzyli ile miesięcy już żyją.

No to sto lat chłopcy!


Świetnie przedstawione urodziny możecie zobaczyć na blogu Ło matko!klik.

2 komentarze:

  1. genialne ! jesteś zarąbiście kreatywną Mamą :) jestem z Wami hm... odkąd Timki mieli 3 lata :D a to już 7 lat - ciekawe kiedy to zleciało :) NAJLEPSZEGO dla Chłopców ! :*

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. dziękujemy Kochana, że jesteś tyle czasu z nami:*

      Usuń