mamablizniacza

mamablizniacza

wtorek, 9 lutego 2016

Domowe eksperymenty. Magiczne drzewo i domek Casagami od kra-kra.pl

Ze względu na ogrom moich zajęć(praktyki w dwóch szkołach plus już końcówka collegu i robienie specjalizacji) sprawiły, że troszkę cicho zrobiło się na blogu.
Postaramy się to jednak nadrobić w najbliższym czasie. Obecnie mamy ferie i odpoczywamy w domu, mamy też trochę czasu na domowe eksperymenty.
Podczas weekendowych porządków udało mi się odnaleźć dwie rzeczy które schowałam między książkami i całkiem o nich zapomniałam. Na całe szczęście przypadkowo je odkopałam.
Mieliśmy wczoraj świetną zabawę a to za sprawą sklepu kra-kra.pl z którego pochodzą obie rzeczy.

Jednym z nich jest Magiczne Drzewo. Bardzo niepozorna tekturowa "zabawka" która dostarczyła nam mnóstwo emocji i ekscytacji. Według producenta odpowiednia jest dla dzieci powyżej 10 roku życia. W opakowaniu znajdziemy tekturową choinkę do złożenia (pomogli mi w tym chłopcy) plus płyn który wlewamy do białej podstawki (tutaj już sama wlałam płyn z saszetki).
Prowadziliśmy z Timkami obserwacje. Chłopcy zapisywali kiedy rozpoczęliśmy nasz eksperyment i co jakiś czas sprawdzaliśmy postępy. Obserwacja drzewka strasznie wciągnęła chłopców. Sami pilnowali doglądania drzewka i pisania raportów.
Drzewko bardzo ładnie nabierało kryształów. Wystarczyło 14-16 godzin aby uzyskać ostateczny efekt. Pierwsze kryształki pojawiły się już po dwóch godzinach od nasiąknięcia całej choinki.Drugi eksperyment to domek Casagami dostępny na stronie kra-kra.pl w dwóch wariantach. Casagami Imagine Me oraz Casagami Alsace. W skład zestawu wchodzi tekturowy domek który nie wymaga kleju do złożenia. Zawiera panel "solar-LED" który przyczepiamy do dachu domku. Najbardziej spodobało się Timkom to, że światełko w domku można wyłączyć. Świetna pomoc dzięki której możemy porozmawiać z dziećmi o energii odnawialnej.


Domek obecnie postawiony jest u chłopców w pokoju i umila im zasypianie. Daje niewielkie światło które fajnie prezentuje się szczególnie wieczorami. Więcej informacji o domku Casagmi znajdziecie tutaj.

4 komentarze:

 1. A co to za czarodziejski plyn, ze takie fajne krysztalki robi? Tez chcemy!Bardzo ciekawie to wyglada.
  Pozdrawiam Was bardzo ciepla!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie wiem dokładnie. Napisz może do kra-kra.pl na fb:

   Usuń
 2. Drzewko wygląda niesamowicie. Normalnie na kryształki trzeba dosyć długo czekać a tu już po kilku godzinach jest efekt. Super:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak to drzewko super jest na obserwacje. Najlepiej go zacząć robić rano od razu to można cały dzień obserwować. My zaczęliśmy o 1330 więc trochę późno i dopiero na rano po nocy był taki ostateczny wygląd

   Usuń