mamablizniacza

mamablizniacza

piątek, 30 października 2015

Teatrzyk Cieni - świetna zabawa wieczorna.

Długie jesienne wieczory zastały nas w tym roku niespodziewanie. Kiedy ten czas od wakacji tak zleciał, że mamy już początek listopada?
Bardzo lubię tę porę roku. Te pierwsze długie wieczory bardzo nas cieszą. Z czasem wiadomo wypatrujemy wiosny ale to dopiero w styczniu/lutym teraz zachwycamy się wieczornymi zabawami.
Świetną wieczorną zabawą jest zabawa ze światłem. Można tutaj wymyślać bardzo wiele zabaw, już zwykła latarka dostarcza dziecku wiele pomysłów i okazji do zabaw. Chłopcy lubią bawić się latarkami. Ostatnio wyciągneliśmy Teatrzyk Cieni przywieziony z Polski ze sklepu kra-kra.pl. Dostępnych jest kilka innych tematycznych teatrzyków - Zaczarowane Królestwo oraz Niesamowite Maszyny.

Oryginalne opakowanie używamy do przechowywania postaci z naszego teatrzyku. Według producenta teatrzyk przeznaczony jest dla dzieci w wieku 3-8lat. Uważam, że zdecydowanie nadaje się dla młodszych dzieci jeśli używany jest pod nadzorem osoby dorosłej. Starsze dzieci również mogą mieć frajdę z zabawy tym teatrzykiem.
W skład zestawu wchodzi 8 postaci. Postacie z jednej strony mają kontury fluorescencyjne przez co dają fajny efekt po zgaszeniu światła. Do zestawu dołączone są klipsy i patyczki. Bardzo szybko i sprawnie łączy się elementy (tutaj zdecydowanie wymagana jest pomoc osoby dorosłej, postacie są tekturowe i dziecko mogłoby je uszkodzić montując klipsy).Latarka czołówka pożyczona od taty wymiata!


Do Teatrzyku Cieni dołączona została mini książeczka, a w niej 10 pomysłów na bajki i zabawy. W książeczce znajdziemy 5 rozpisanych bajek oraz 5 zabaw z postaciami. 
Oczywiście elementy które pozostały po wyjęciu postaci używamy do odrysowywania kształtów. Szkoda wyrzucać taką fajną dodatkową "pomoc". 

Teatrzyk okazał się u nas mega hitem!Mamy w planach dorobić więcej swoich postaci i rozbudować nasze opowieści. Świetna zabawa dla całej rodziny. 

2 komentarze:

  1. Dawno u nas nie bylo teatrzyka, musimy nadrobic! Bardzo fajne te szablony

    OdpowiedzUsuń