mamablizniacza

mamablizniacza

środa, 25 marca 2015

Klocki do łączenia gwiazdki od lidibrii.pl

Jeśli zaglądacie do nas chociaż od czasu do czasu to wiecie, że jesteśmy fanami różnych klocków. Chłopcy uwielbiają konstruować i odkrywać nowe połączenia. Lubimy też wykorzystywać klocki do różnych innych zabaw, tak jak np tutaj na świecącym pudle. Klocki zostały wykorzystane jako luźne elementy układanki.Dziś mowa o klockach gwiazdkach które łączą się ze sobą w różnych konfiguracjach. Tak naprawdę to nie ma dla nich schematu. Można łączyć je dowolnie. Chłopaki fajnie z nimi pracują ćwicząc przy tym koordynację ręka-oko. Zabawa z klockami jest również świetnym ćwiczeniem motoryki małej która jest niezwykle ważna w nauce pisania. Nasze klocki pochodzą ze sklepu lidibri.pl. Chłopcy bawią się nimi już dłuższą chwilę i mogę śmiało powiedzieć, że jakość klocków jest bardzo dobra. Chłopaki jak do tej pory nie złamały ani jednego elementu. Klocki (sztuk 80) są zapakowane w przeźroczystym plastikowym opakowaniu które może być wykorzystane również w innych celach np do przechowywania skarbów dziecka. Sam kształt opakowania jest bardzo fajny i myślę, że znajdziemy na niego wiele innych zastosowań. Póki co chłopcy nie pozwalają mamie wykorzystać opakowania do innych celów. Po skończonej zabawie zawsze chowają klocki do pudełka. 


Klocki fajnie nadają się do układania sekwencji. Można również sortować je kolorystycznie ( wersja dla troche młodszych dzieci)
Klocki fajnie sprawdzają się jako żetony lub liczmany w zabawach matematycznych. Dzieci mogą liczyć klocki oraz dodawać je do siebie czy odejmować. Mogą też układać zbiory.
Klocki gwiazdki klik są fajnym pomyśłem na rozwijanie wyobraźni oraz orientacji przestrzennej. 
7 komentarzy:

 1. Te klocki są rewelacyjne moi chłopcy bawią sie nimi w przedszkolu!

  OdpowiedzUsuń
 2. To są klocki z mojego dzieciństwa i z samego sentymentu kupiłam je mojej Ani ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja je pierwszy raz zobaczyłam kiedyś u znajomych

   Usuń
 3. Kiedyś szukałam tych klocków po sklepach i nie mogłam znaleźć, a tu proszę, za niespełna 40 zł 80 sztuk. Dziękuję za tego posta. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. super, że się przydał trop do klocków:) Pozdrawiamy

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń