mamablizniacza

mamablizniacza

sobota, 13 grudnia 2014

Memo skamieniałości z gliny. DIY

Kiedy dorwałam glinę pomyślałam, że poodbijamy sobie na niej różne plastikowe zwierzęta oraz muszle i powstaną ciekawe skamieniałości.
Pomysł jednak ewaluował i tak powstało nasze memo/gra pamięć.
Chyba większość dzieci lubi grać w takie gry. Ogromnym plusem jest to, że dzieci same mogą stworzyć taką grę. Ćwiczą przy tym motorykę małą i koncentrację.
Nasze memo może nie jest idealne ale za to jest stworzone przez dzieciaki. Mogłam sama zrobić to równo i pięknie ale stwierdziłam, że odbiorę wtedy Timkom całą frajdę.


Chłopcy wałkowali glinę a potem nożem wykrawali paski na których odciskali wcześniej zgromadzone przedmioty.
Znalazły się w nich:
plastikowa mucha, ważka, biedronka, pieczątki literowe, pieczątki zwierzątka, moneta,
Można stworzyć takie memo tematyczne np odbijamy tylko litery lub cyfry, tylko zwierzęta lub tylko monety. Możliwości jest wiele a zabawa świetna. U nas powstał totalny mix.
Plusem jest to, że glina nie brudzi rąk ani powierzchni na której się jej używa. Jest praktycznie bez zapachu. W dotyku przypomina plasteline. Fajnie się z nią pracuje. No i oczywiście jest bardziej wytrzymała niż ciastolina czy plastelina. Naszą glinę znajdziecie w zabawkach sensorycznych w Kabum.PS za jakiś czas dam znać jak długo wytrzymało nasze Memo. Na dzień dzisiejszy jest świetną zabawą dla całej naszej rodziny.

14 komentarzy: