mamablizniacza

mamablizniacza

sobota, 30 maja 2015

Kinetic Sand od Imagido

Obecnie na rynku pojawiło się sporo różnych mas plastycznych. Dawniej była to plastelina lub modelina oraz masa solna. Dziś mas jest całe mnóstwo. Dosłownie od wyboru do koloru. Większość z tych mas można zrobić samemu w domu. Bardzo często robimy takie masy sami, ale też chętnie kupujemy te masy które trudniej samemu w domu odtworzyć. Chłopcy bardzo polubili się z piaskiem kinetycznym i potrafią się dobrą chwile nim zająć.

Najnowsza z mas którą testujemy od 2 miesięcy to właśnie Kinetic Sand od Imagido

,

Zalety płynące z zabawy taką(lub każdą podobną)masą to:
 • rozwój fizyczny - usprawnienie motoryki małej i dużej, 
 • rozwój intelektualny - kreatywne myślenie, logiczne myślenie, ćwiczenie koncentracji, rozwiązywanie problemów, 
 • rozwój emocjonalno-społeczny - interakcje z innymi osobami/dziećmi podczas zabawy, wyrażanie swoich emocji, wyciszenie, 
 • rozwój językowy - wyrażanie emocji różnymi słowami, komunikacja z osobami biorącymi udział w zabawie twórczej
Tak naprawdę właściwości piasku możecie zobaczyć klikając w poniższy filmik. Na zdjęciach nie da się tak ująć jego "ruchu".PS Polecamy sklep Imagido szczególnie osobom mieszkającym w UK. Mają bardzo szeroki asortyment i dodatkowo ceny są dość przystępne. Bardzo często organizują różne promocje np "deal of the day". Zaglądajcie do nich na FB Imagido bo tam zawsze wspominają co jest obecnie w promocji. Ja zawsze przepadam w tym sklepie. 

2 komentarze:

 1. Czaje sie na ten piasek juz od jakiegos czasu i ciagle zapominam! A jaka ilosc bedzie dobra dla 2-3 par raczek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1kg (to jest to nasze opakowanie) dla dwójki dzieci wystarczy. Wiadomo, że jakby mieli więcej to by sobie też z tą ilością poradzili hehehe:) z tym, że to koszty rosną takiego piasku. Dla 3 dzieci chyba by się z 2kg przydały.
   Myślę, że jak używacie różnych mas plastycznych to mniejwiecej zobacz ile potrzebujecie to będzie tak samo z tym piaskiem kinetycznym

   Usuń