mamablizniacza

mamablizniacza

piątek, 15 maja 2015

Gra znajdź drogę od lidibrii.pl

Gra ćwicząca logikę i strategię wciągneła nas wszystkich. Zasady gry znajdź drogę są dość proste choć trzeba się czasem skupić i pomyśleć aby dobrze wyznaczyć trasę i pomóc 12 różnym zwierzętom mieszkającym w lesie się spotkać. Gracze losują karty na których namalowane są zwierzątka dla których musimy wybudować drogę.

Gra składa sie z drewnianej planszy na której namalowane są zwierzęta. W środku planszy układamy płytki z wybranymi elementami naszej trasy tak aby zwierzęta w lesie mogły się spotkać. W skład gry wchodzi również 20 drewnianych płytek z namalowanymi zwierzętami. Gracze wybierają które zwierzęta spotkają się ze sobą. Gra idealna dla dwójki graczy, ale również można grać w nią pojedynczo. Chłopaki zazwyczaj grają w tę grę razem ze mną.


Jakość gry, jak zresztą wszystkich innych zabawek Goki jest świetna. Elementy są dobrze i trwale wykonane. Gra wygląda bardzo estetycznie. Tafelki z trasą idealnie pasują do srodka planszy dzięki czemu dzieci nie mają problemu z wyciąganiem czy układaniem tafelków na planszy. Gra również nie zajmuje wiele miejsca co sprawia, że możemy zabrać ją ze sobą na piknik lub na wakacje.ROZSZERZENIE ZASAD GRY

Myślę, że znaleźliśmy ciekawe rozszerzenie zasad. Gra świetnie nadaję się również do ćwiczenia języka. Możemy poćwiczyć z dzieckiem kierunki( z młodszymi dziećmi prawa-lewa strona, góra-dół a ze starszymi północ, południe, wschód, zachód).
Możemy również użyć gry podczas nauki języka obcego. W trakcie grania opisujemy przebieg trasy po polsku i po angielsku.

Gra znajdź drogę dostępna jest w sklepie lidibrii.pl2 komentarze:

  1. Świetna jest ta gra! Czaję się na nią od pewnego czasu. Polecam Wam też grę "Kot i mysz" od Granny. Podobne zasady, ale poziom nieco trudniejszy. Z ostatnim poziomem sama mam kłopot. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. ooo nie słyszałam o tej grze Kot i mysz - jak będziemy w Polsce to się za nią rozglądne, dzięki

      Usuń