mamablizniacza

mamablizniacza

piątek, 23 maja 2014

Tęcza, kostki i kolorowe zabawy :)

Tęcza na środku pokoju... hmm niemożliwe? Oczywiście, że możliwe dzięki drewnianej barwnej tęczy Grimms która za sprawą sklepu Kabum znalazła się w naszym domu.


Przeglądając zabawki w tym sklepie nieraz spoglądałam na tę tęczę i zastanawiałam się co też moje chłopaki potrafiłyby z niej wyczarować.
Uwielbiam dawać chłopakom jakieś materiały/zabawki bez dodatkowego opisu zabawy, bez podpowiedzi co się z daną rzeczą robi lub powinno się robić, do czego została stworzona.
Zabawki tego typu nie są stworzone według schematu więc nie potrzebują zbędnych instrukcji jak mamy się nimi bawić. Uwielbiamy zabawki które otwierają przed nami cały wachlarz swoich możliwości. Pokusiłabym się o stwierdzenie - nieskończonych możliwości.
Kto z nas dorosłych pomyślałby, że z tęczy można stworzyć piękne konstrukcje połaczone z tęczowymi kosteczkami. Można stworzyć tęczę odwróconą. Można stworzyć tunel lub ogromną wieżę, można też wyczarować zjeżdżalnię dla autek.
Zapraszamy Was do kolorowego świata i dziecięcej swobodnej zabawy.
Do zabawy dołączyliśmy drewniane kolorowe kosteczki
Kostki świetnie nadają się do segregowania wg kolorów.


Można je również wykorzystać jako liczmany.
Spontanicznie powstała u nas matematyczna gra z nimi związana. Na środku rozrzucamy kolorowe kostki. Następnie każdy z graczy kolejno rzuca kostką. Tyle ile oczek zostało wyrzuconych na kostce tyle kolorowych kostek możemy zabrać dla siebie. Na koniec gry każdy liczy ile kostek udało mu się zgarnąć.


Dodatkowo bawiliśmy się w szacowanie ilości kostek w grupach. Super zabawa.


Tęczę można znaleźć w sklepie Kabum w dziale zabawki drewniane, a kolorowe kostki w dziale zrób to sam.

Jak podobała się Wam nasza zabawa? Jak Wy wykorzystalibyście tęczę i kolorowe kostki?

8 komentarzy:

 1. Ile możliwości i konstelacji pomysłów! Piękne zabawki i Wasza zabawa. Pewnie wciągnęłyby nas w tajemnicze podróże wyobraźni :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. aj na pewno by się Wam udało cuda stworzyć:)

   Usuń
 2. Ach, jak chciałabym się pobawić tymi klockami :-)

  OdpowiedzUsuń