mamablizniacza

mamablizniacza

wtorek, 3 lipca 2012

wtorek w stylu montessori

Ostatni tydzień chłopcy chorowali dość poważnie więc przedszkole poszło w odstawke. Całe szczęście już dobrze i mogli wrócić w rytm przedszkolny. Teraz czekamy na pojawienie się ospy(panuje w przedszkolu)a może się nie pojawi?. Jak się ma pojawić to lepiej teraz od razu niż potem i na wakacje w PL się rozłożyć - no ale zobaczymy.
Wracając do zabaw w tym tygodniu dość dużo oglądaliśmy książeczek. Chłopcy pierwsze 2 dni byli bardzo słabi ale jak już się lepiej poczuli zrobiliśmy kwiatuszki.

Bardzo prosto się je robi wystarczy zwykła zielona rurka do napojów plus kilka powycinanych kwiatuszków(w srodku dziurkaczem robimi dziurke), nasz zestaw był dodatkiem do jednej z gazet dla dzieci w UK więc mieliśmy ułatwiony start:)


Kolejnym zajęciem było pieczenie ciasta z ciecierzycy. Fotorelacji nie ma bo chłopców było wszędzie pełno i musiałam nadzorować każdą czynność w obawie o ich pomysły;)
Szybka fotka już gotowego ciasta


Następne zajęcie to zabawa w odkręcanie i zakręcanie różnej wielkości przedmiotów. Najpierw odkręcamy wszystkie przygotowane słoiczki/butelki i stawiamy przed dzieckiem. Dziecko ma dopasować zakrętkę do przedmiotu i ją zakręcić. Jak już wszystkie przedmioty są zakręcone to wtedy dziecko odkręca. My dodaliśmy do tego jeszcze ustawianie zakrętek od najmniejszej do najwiekszej:)

6 komentarzy:

 1. Genialne ;) Lepsze to, niż gapienie się w telewizor lub chodzenie po mieszkaniu i nie wiadomo, co z sobą robić ...

  OdpowiedzUsuń
 2. Slicznie;0

  Mam taka sama oslonke metalowa z Ikei, chce ja zdekupazowac, ale jeszcze nie przyszlo mi nic do glowy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Paula - ta biała osłonka to u mnie służy co chwilkę za co innego ale na Swięta Bozegonarodzenia jest kompletem z gwiazdą betlejemską wygląda nieziemsko wtedy:)Pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń
 4. a dziękujemy - powędrują dla koleżanki chłopaków która kończy niedługo 2 latka:)

  OdpowiedzUsuń