mamablizniacza

mamablizniacza

wtorek, 17 lipca 2012

wtorek w stylu montessori

Dziś na szybko bo M wpadły 2 dni wolnego więc korzystam i sprzątam;)o ironio!a dopiero co u kogoś na blogu pisałam co by odpoczywać jak mąż wolne bierze;)

Pierwsze ćwiczenie polega na cięciu i targaniu gazet czy papierów. Rozwija świadomość kształtów, rozmiarów a również wzmaga kontrole nad mięsniami palców. Co więcej pozwala dziecku na kreatywny rozwój i wyrażanie własnych pomysłów.
Potrzebne będą stare gazety i kolorowe kartki papieru. Pokażmy dziecku(jesli jest mniejsze i nie wie jak to zrobić a zapewniam Was, że większość dzieci wie jak "podrzeć" gazete;))
Niech powycina nożyczkami różne kształty - jakie chce.
A później klejem poprzykleja na kartce papieru.


Znacie gre " I spy with my little eye" ? My odkryliśmy ją niedawno i cieszy się ona powodzeniem u moich chłopców. Polega na znalezieniu wszystkich przedmiotów zasypanych ryżem w butelce. Przygotujmy sobie wcześniej przedmioty które ukryjemy w butelce. Zróbmy im zdjęcie i wrzućmy do butelki. Następnie wsypmy ryż. Potrząśnijmy butelką aby przedmioty się dobrze ukryły wśród ryżu. Pokażmy dziecku zdjęcia przedmiotów na komputerze(możemy wydrukować zdjęcia przedmiotów) i poprośmy dziecko o wyszukanie ich w butelce.
7 komentarzy:

 1. Super zabawy :) Widzę, że wtorek to taki wasz rytualny dzień do zabaw? ;p

  OdpowiedzUsuń
 2. nie, nie:) zabawy są z całego tygodnia tylko publikuje je akurat we wtorek:) te takie nowsze które wymyślimy lub jakieś które bardziej się chłopakom spodobały.
  Zabawy są codziennie organizowane:)

  OdpowiedzUsuń
 3. zabawa nr 2 jest genialna!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. O tak, targanie gazet, papieru świetnie rozwija dzieci manualnie :-)) A do tego fajna zabawa jest :-))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja sama się dobrze przy tym bawiłam ihihh:)

   Usuń