mamablizniacza

mamablizniacza

środa, 24 września 2014

Taśma darów. Katecheza Dobrego Pasterza. Montessori

Kolejna lekcja naszej Katechezy to taśma darów.
Na osobnych tackach/pojemnikach przygotowałam odpowiednie rzeczy składające się na kolejne dary. Większość rzeczy były to materiały z których kiedyś już w naszej edukacji Montessori korzystaliśmy. Zebrałam wszystko w jedno i powstała nasza taśma darów. Materiały potrzebne do wykonania tej lekcji możecie sami zrobić w domu. Zebrać to co już macie lub wyjść na łowy natury do pobliskiego parku.
Przygotowałam karty z napisami. Powinny być 3 ciemno niebieskie i 5 beżowych/jasno żółtych, jedna żółta i biała.
Przygotowując materiał korzystałam z tego filmiku na youtube klik.
Poniżej kilka zdjęć. Cała lekcja pochłoneła nas wszystkich. Cudownie było wspólnie wykładać materiały składające się na dary. Mogliśmy rozmawiać o każdym z nich. Rozmawialiśmy również o tym jak trudno byłoby nam żyć na świecie bez któregokolwiek z tych darów.PS zachęcam do oglądnięcia filmiku do końca tam przedstawiona jest cała katecheza. Nam padła bateria w aparacie i nie zrobiliśmy zdjęć z dalszej jej części. Jak tylko kiedyś jeszcze do niej wrócimy to dodam zdjęcia z końcówki.

8 komentarzy:

 1. Cudo! Pisz wiecej o katechezach- dla mnie temat nie do konca poznany a chetnie bym cos poczytala :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no właśnie z racji tego, że chłopcy nie mają religii no to ja muszę o to zadbać w domu. Robimy tak pod to co jest akurat ciekawe dla Timków lub jak np zadają dużo pytań na dany temat to wtedy coś przygotowujemy. Będę dzieliła się naszymi opracowaniami. Buzka

   Usuń
 2. Swietne! U nas religia w szkole w jezyku ang ale chetnie podejrze pomysly na wzbogacenie w domu! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo podoba mi się idea i Wasze wykonanie. Ile dobrego można w tej zabawie pomieścić! Pytań o świat, człowieka, Boga, coraz więcej… Dziękuję, Pati, za inspirację :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, dokładnie tak. Najlepsze jest to, że dzieci zadawały mi pytanie których się zupełnie niespodziewałam. :)

   Usuń