mamablizniacza

mamablizniacza

niedziela, 21 czerwca 2015

Puzzle Montessori ze szkieletami zwierząt.

Długo zastanawiałam się czy kupić Timkom puzzle ze szkieletami. Szczególnie ze względu na wiek naszych dzieci oraz cene puzzli. Cały zestaw puzzli ze szkieletami wcale nie jest tani(jak zresztą chyba każda pomoc montessoriańska;) Zastanawiałam sie też czy dla 6 latków nie będą one za proste i za nudne. Puzzle zdecydowałam się jednak kupić tuż przed Wielkanocą tego roku i nie żałuję.
Puzzle są dobrze wykonane. Ich kolorystyka jest żywa. Chłopaki czasem sami biorą je z półek i układają lub wykorzystujemy je w różnych rozszerzeniach. Tutaj świetny post na ten temat pojawił się kilka dni temu więc nie będę powielać klik.
Tutaj znajdziecie karty do wydrukowania klik.


Puzzle się spodobały. Chłopcy nie sięgają po nie zbyt często (wolą inne aktywności)ale na pewno są one bardzo pomocne i jeszcze nie raz nam pomogą przy poznawaniu tajników zoologii.
Na rynku są dwa rodzaje puzzli te ze szkieletami które wybrałam oraz te bez szkieletów. Myślę, że warto dołożyć troche do tych ze szkieletami. Dzięki czemu posłużą nam na dłużej. Chłopakom właśnie te szkielety pod spodem wydały się bardzo fascynujące. Myślę, że dokupie jeszcze jakieś puzzle "czegoś" co nie ma szkieletu w swojej budowie, tak dla porównania cech (dostępna jest np osa, biedronka oraz ważka).Nasze puzzle kupiłam w angielskim sklepie Tower High Learning kosztowały 8f każde plus dostawa. Te bez szkieletów były po 5f każde plus dostawa. 
W polskich sklepach widziałam je w kabum.pl tutaj klik. Teraz widzę, że są niedostępne ale można do nich napisać czy jeszcze będą, tak samo do kra-kra.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz