mamablizniacza

mamablizniacza

czwartek, 7 lipca 2011

Loch Lomond, Inverbeg, Inveruglas, The Trossachs National Park

Loch Lomond i cały park Trossachs to takie miejsce w Szkocji w ktorym wypoczywa się od samego patrzenia na krajobraz. Znajduje się powyżej Glasgow więc my z okolic Edynburga mieliśmy kawałek żeby objechać całe Loch Lomond i jeszcze jeziorko Loch Earn(bardzo malownicze i takie klimatyczne)szkoda, że nie mamy z niego zdjęć ale nie wziełam ładowarki do aparatu więc nasze zdjęcia już pod koniec to takie oszczędne były:(.
Każdemu kto odwiedza południową część Szkocji polecam wypad do Loch Lomond. Można popłynąć statkiem po jeziorku czy nawet udać się promami na małą wyprawę między jeziorami Loch Long, Gare Loch czy Loch Goil. My jednak z braku czasu takie przyjemności zostawiliśmy sobie na następny raz. Nie da się wszystkiego zrobić w 4 dni - niestety:(.

Poniżej piękny Balloch Castle który jest obecnie zamknięty. Trzeba zjechać do niego troche z głównej trasy jeziora więc jeśli ktoś nastawia się na zwiedzanie zamku to trzeba wcześniej sprawdzić czy w ogóle jest już czynny. Widoki spod zamku są cudne i widać południową część Loch Lomond.
widoki spod zamku
a tu już południowa część Loch Lomond


a tutaj już północna część jeziorka a dokładniej Inveruglas
Polecam pojechać na północ jeziorka drogą A82, droga cały czas prowadzi przy jeziorku są cudne widoki a na północy właśnie w Inverbeg czy Inveruglas jest mało ludzi praktycznie nikogo nie było jak my byliśmy a widoki są cudne. Na południu jeziorka co chwilkę są jakieś zjazdy i gdziekolwiek się nie zjedzie widoki są ładne i jest co robić.
My jechaliśmy do końca A82 a potem na A85 tam to dopiero są widoki jak już się minie jeziorko. Góry i dzicz totalna nienaruszona natura. Jadąc cały czas A85 dojedziecie do Loch Earn bardzo ładne jezioro a miejscowość Lochearnhead bardzo malownicza i taka z klimatem i duszą. Teraz żałujemy, że tam nie zabawiliśmy na dłużej.
Jak już kiedyś będziecie nad Loch Lomond to postawcie sobie za punkt honoru objechanie powyższą trasą a niezapomniane widoki gwarantowane:)

3 komentarze:

  1. ehhh pomarzyc :) ale tam pieknie!

    OdpowiedzUsuń
  2. Edynburg piękne miasto ale warto jechać nad jeziora tam czuć początek prawdziwej Szkocji:)

    OdpowiedzUsuń